PolskaPolska Poniedziałek - Niedziela 8:00-22:00 +48 534 923 173
Pożyczki gotówkowe pod zastaw nieruchomości
Szybki Kontakt
Zaufało nam
Ponad 1397 Klientów
Numer #1
w Polsce
Złóż wniosek o pożyczkę

Na czym polega leasing nieruchomości?

FT Fund > Pożyczki pod zastaw > Na czym polega leasing nieruchomości?
Na czym polega leasing nieruchomości

Na czym polega leasing nieruchomości

Przy prowadzeniu firmy bardzo ważna jest płynność finansowa – gdy płynności jej brakuje, przedsiębiorcy muszą korzystać z różnych rozwiązań. Jednym z nich jest właśnie leasing nieruchomości. Pozwala odblokować część środków, mając dostęp cały czas do miejsca prowadzenia działalności. W przeciwieństwie do kredytów hipotecznych kwestie kredytowe są tutaj drugorzędne. Na czym polega leasing nieruchomości? Czy jest to opłacalne rozwiązanie? Jeśli zainteresował cię temat, to koniecznie czytaj dalej!

Czym jest leasing nieruchomości?

Po pierwsze warto podkreślić, że leasing nieruchomości jest jasno określony w Kodeksie Cywilnym. Kiedy podpiszesz umowę najmu mieszkania lub lokalu handlowo-usługowego, otrzymujesz

Na czym polega leasing nieruchomości
Na czym polega leasing nieruchomości

prawo do jego użytkowania. Jednocześnie w umowie obiecujesz zapłacić właścicielowi określoną kwotę w ratach zgodnie z ustalonym harmonogramem spłat. Umowa może przewidywać, że po jej rozwiązaniu staniesz się właścicielem używanej nieruchomości – choć niekoniecznie tak jest.

Leasing nieruchomości komercyjnych jest alternatywą dla kredytów hipotecznych. Decydując się na wynajem nieruchomości możesz uzyskać prawo do użytkowania budynków potrzebnych do prowadzenia działalności, takich jak biuro, magazyn czy hala produkcyjna.

Co to jest leasing nieruchomości? Zasady są takie same jak w przypadku finansowania samochodu. Firma leasingowa kupuje nieruchomość i przekazuje ją klientowi. W zamian użytkownik płaci miesięczne raty najmu, a po zakończeniu umowy może nabyć budynek lub lokal za z góry ustaloną cenę. Jednak umowy leasingowe nieruchomości, pojazdów czy maszyn to nie to samo. Największą różnicą jest to, że czas trwania umowy jest znacznie dłuższy. W przypadku nieruchomości może to być nawet 15 lat. Co do zasady leasing przeznaczony jest głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw o ​​małej skali kapitałowej i niskiej zdolności kredytowej. Umowa pozwala im na wykorzystanie danego projektu i rozwijanie firmy, bo zamiast zamrażać jednorazowo dużą sumę pieniędzy, płacą stosunkowo niewielką miesięczną opłatę.

Zalety oraz wady leasingu nieruchomości?

Jak każde rozwiązanie, również i leasing posiada swoje wady i zalety. Wszystkie przytoczone przez nas porównania odnoszą się do kredytu bankowego na zakup nieruchomości. Do najważniejszych zalet leasingu nieruchomości można zaliczyć:

  • Nie musisz mieć pełnych środków na zakup nieruchomości, mieszkania, domu czy innych obiektów. Istnieje jednak koszt początkowy, który można porównać z wkładem własnym w przypadku kredytu hipotecznego.
  • Zdolność kredytowa tak naprawdę nie jest wymagana. W praktyce istotna jest możliwość płacenia rat leasingowych (i ich wyceny) oraz bezpieczeństwo finansowe.
  • Leasing nie obniży Twojej wiarygodności jak kredyt hipoteczny. Jest to ważne, jeśli chcesz w przyszłości korzystać z innych pożyczek.
  • Firma jako leasingobiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów większość związanych z tym wydatków (w przypadku kredytu hipotecznego wliczana jest tylko część odsetkowa raty).
  • W porównaniu z kredytami leasing nieruchomości to także większa dostępność i krótszy czas decyzji.

Do wad takiego rozwiązania może przede wszystkim zaliczyć dosyć sporą ilość formalności oraz brak możliwości nadpłaty raty, tak jak w przypadku kredytu hipotecznego.

Czy leasing nieruchomości się opłaca? Opłacalność rozwiązania należy zawsze rozpatrywać indywidualnie. Zawarcie takiego rodzaju umowy może być jak najbardziej korzystne. Aby ustalić, czy taka umowa będzie opłacalna dla Twojej nieruchomości, musisz wziąć pod uwagę oczekiwane i potencjalne zyski. Chociaż leasing nieruchomości ma wiele zalet, wciąż nie jest tak popularny, jak leasing samochodów czy sprzętu elektrycznego. Czy to się zmieni w przyszłości? Wiele zależy od rynku nieruchomości.

Jeżeli jesteś zainteresowany tematem to koniecznie skontaktuj się z naszą firmą. Oferujemy długoterminowy umowy leasingowe pod zastaw mieszkania czy innego obiektu. Każda oferta jest przygotowana indywidualnie pod każdego naszego potencjalnego klienta. Zapraszamy do kontaktu z nami poprzez naszą infolinię lub formularz kontaktowy znajdujący się na stronie internetowej.

Zobacz również:

 

Zapytaj o pożyczkę